Sağlıklı, Pratik, Zayıf Hayat

Ananas Diyeti

           Ananasın en büyük özelliklerinde bir tanesi metabolizmayı hızlandırması, buyun yanı sıra ise tokluk hissi uyandırır, sizi tatlılardan uzak tutar, bağırsak faaliyetlerine yardımcı olur ve vücuttan ödem atar.

Ananas Diyeti Nedir ? Ananas Diyeti Nasıl Yapılır ?

        Adı üstünde diyet listesinde yoğun ananas tüketimi gerektiren, ayrıca 4 günden fazla sürdürülmemesi gereken bir diyet programıdır. Ayrıca tatlı bir diyet olduğundan insanlar zorlanmadan uygulayabilirler.

Ananas Diyetini nasıl yapılacağına gelince;

           İnce dilimlenmiş Ananası, kahvaltı sırasında, kahvaltıdan 2 saat sonra yiyin, öğle yemeği ve akşam yemeği yerine de ananas yiyin. Ancak Bazı dikkat edilmesi gereken noktaları belirtelim;

  • Sabah akşam ve saat sekizde yiyin
  • Öğün atlamayın
  • Her gün 1-2 litre su için, içtiğiniz suyu gün boyuna yayın, su içmek ananasın sindirimi kolaylaştıracak ve metabolizmayı hızlandıracaktır.
  • Çay ve kahve içmemeye özen gösterin
  • Öğle yemeğiniz kahvaltıdan 4 saat sonra olmalıdır
  • Yemekleri yavaş yavaş yiyin ve iyi çiğneyin
  • Taze sıkılmış portakal ve greyfurt suyu ananas diyeti yapanlar için yardımcı olacaktır.

Ayrıca Ananasın tırnak ve saçları güçlendirdiği de bilimsel olarak kanıtlanmıştır;

       İçeriğinde bir çok vitamin (A,B,C ) ve mineral (demir, potasyum, kalsiyum, magnezyum)  bulunmaktadır. Ananas, cildi pürüzsüzleştirir, tırnak ve saçları güçlendirir, gözlere sağlık getirir. Aynı zamanda kansere engel olur. İçerisinden bulunan bromelain, protein sindirme ve zayıflamaya yardım sağlayan enzim  olmakla kalmaz, vücutta meydana gelmesi olası olan iltihap ve ödemleri de etkili bir biçimde azaltır. Manganez ananasta bol miktarda bulunur. Hatta manganezin en çok bulunduğu meyve denilebilir. Antioksidan yapıya sahip olup aynı zamanda bağışıklığı güçlendirir.

Diğer Zayıflatan Yemekler İçin Tıklayın

Ananas Nasıl Soyulur