Sağlıklı, Pratik, Zayıf Hayat

60- Saniyede Güzellik

Uyku

Bilmeniz gereken en önemli şey güzellik uykusuna kesinlikle ihtiyacınız olduğu gerçeğidir, o yüzden temponuz el verdiğince şekerleme yapın. Öğleden sonra 15-20 dakika uyuyacak bile olsanız, daha kuvvetli aktifler içeren bir gece kremi sürün. Dudaklarınıza besleyici, ellerinize de nemlendirici sürdüğünüz takdir de, o uyku sırasında güzellik açısından yol almış olacaksınız!

Su

Her gün mutlaka en az 8 bardak su içilmesi çok önemlidir ( eğer fazla aktifseniz ya da emziriyorsanız daha da çok içmeniz gerekir.) Su vücudumuzun düzgün bir şekilde işlemesini sağlar, içten dışarıya doğru cildinizi nemlendirir. Vakit buldukça 10-15 dakikalık bir banyo yapın ve banyo suyunuza uygun öz yağlar damlatın. Limon, biberiye veya okaliptüs dinçleştirici, lavanta ve papatya da sakinleştiricidir. Saçınızı durularken yumuşatıcı kullanın. Banyo sonunda ne kadar canlanmış olduğunuzu fark edeceksiniz.

Cilt

Cildinizle dost olmak için günde 60 saniyeden fazla zamana ihtiyacınız yok! Temposu hızlı insanlar yeterince uyumazlar, bu da gözlerin şiş görünmesine sebep olur. Göz çevresi koyuluğu ve şişlikle savaşabilen bir krem edinin. Göz çevrenize ve şakağınıza uygulayın. Cilt tipinize uygun bir nemlendiriciyi düzenli kullanın. Gün içinde renkli bir nemlendirici kullanırsanız hem yüzünüzü canlandırmış, hem de canlılık katmış olursunuz.

Güneş

Cildinize güneş ışınları kadar zarar veren bir şey daha yoktur. Temponuz ne kadar yüksek, programınız ne kadar dolu olursa olsun; dışarı çıkmadan önce mutlaka 60 saniyenizi cildinizi güneşten koruyacak bir krem uygulamaya ayırın. Bronzlaşmayı çok seviyorsanız bir güneşsiz bronzlaştırıcı krem kullanabilir veya renkli bir güneş koruma kremi uygulayabilirsiniz.

Dudaklar

Birçok kadın tüm yüzlerine makyaj yapmaya zaman bulamadıkları zaman bir ruj sürerek işlerini hallederler. Bu gibi durumlarda ruj kullanıyorsanız fazla koyu renklerden kaçının, çünkü koyu renkli rujlar benzin solukluğunu vurgular. Gül pembesi veya açık bir şeftali tonunu tercih etmeye çalışın. Hatta yumuşak renkli bir parlatıcı bile işinizi görecektir. Tavsiyemiz ise, çalışma ortamında bile eğer çok fazla gerek yoksa ruj kullanmaktan kaçının.

Allık

Krem allıklar diğerlerine göre daha işlevseldir. Parmak uçlarınızla yanaklarınıza uygulanacak küçücük bir miktar allık yanaklarınızın derhal sağlıklı bir pembeliğe bürünmesine imkan verecektir. Krem allıkların bir diğer faydası da, aynı zamanda dudak boyası olarak kullanılabilmeleridir. Dudaklarınızın nemlenmesini sağlamalarını da sayarsak ne kadar haklı olduğumuz iyice netleşir.

Negatif Vurgu

Yüzünüzdeki yorgunluk izlerini lehinize çevirecek makyaj: Göz çevrenizdeki koyulukları duman rengi farla örtün, gözünüzü çerçeveleyin ve rengi yayın (“gölgeli” görünüm ünlüler arasında çok popülerdir). Siyah rimel sürün, rujla tamamlayın. Unutmayın ki ne kadar işiniz olursa olsun, kendinize yeterince vakit ayırmazsınız, çevrenizdekilere faydalı olamazsınız!