Aktrisler yaşlanmaya nasıl karşı koyuyor?

Aktrislerin olduklarından çok daha genç göründüklerini ve bunun için çoğu zaman estetik cerrahiye başvurduklarını biliyoruz. Ama hepsi bu kadar değil. İyi bakılmamış, yaşlanmaya karşı korunmamış bir cilt estetik müdahalelerle de istenen sonucu tam olarak vermeyebilir ya da doğal görünmeyebilir. Aslına bakarsanız bir çok aktris güzellik ve genç görünümlerini aldıkları önlemlere, dengeli ve sağlık açısından uygun bir beslenmeye, disiplinli bir yaşam tarzına ve iyi bakıma borçlu. Ufak tefek estetik müdahaleler bu önlemleri destekleme amacıyla kullanılıyor.

İşte pek çok aktrisin uyguladığı, cildi yaşlanmaya karşı koruma önlemleri:

Güneşten korunun

Bir çok ünlü aktris her gün kalkar kalkmaz mutlaka güneş kremini sürdüğünü belirtiyor. Zararlı güneş ışınları yaşlanmayı hızlandıran en önemli faktör ve bunlardan korunmak en iyi cilt bakımı önlemi. Güneş kreminizi o gün dışarıda geçireceğiniz zamanın uzunluğuna ve niteliğine göre 45 faktörle 70 faktör arası ürünlerden seçebilirsiniz.

Sağlıklı beslenme ve egzersiz

Aktrisler, kendileri ve aileleri için sağlıklı abur cuburlar tercih ediyor. Bunun yanı sıra her gün saatlerini egzersiz yaparak, spor salonunda ya da dışarıda koşu, yürüyüş gibi faaliyetlerle geçiriyorlar. Badem ezmesi, taze meyveler katılmış organik yoğurt, acıkınca atıştırmak için elma dilimleri ve taze sıkılmış sebze suları aktrislerin sağlıklı abur cuburları arasında.

Abartısız, sade makyaj

İşleri gereği çekimlerde makyaj yapan aktrisler günlük hayatlarında çoğu zaman hafif ve az miktarda bir kapatıcıdan başka bir şey sürmüyor. İş saatleri dışında hiçbir kozmetik madde kullanmayıp ciltlerini dinlendirmeye özen gösteriyorlar.