Sağlıklı, Pratik, Zayıf Hayat

Diziler Kilo Aldırıyor

Neden Kilo Veremiyorum?

Diyet yapmanızı rağmen, kilo verememe ya da kilo almayı durduramama gibi problemler yaşıyorsanız, dikkatinizi çekmeyen birkaç hata yapıyor olabilirsiniz. Örneğin metabolizmayı hızlandırıcı yöntemler kullanmıyor olabilirsiniz. Ya da aşağıda sıralayacağımız yanlışlardan birini ya da bir kaçını gözden kaçırmış olabilirsiniz.

Light Ürün Tuzağı;

Bu tip ürünler yenirken zararsız olarak görülüyor. Ancak içinde kilo almaya sebep olacak kaloriler azaltılmış olsa  da  hala duruyor. Bunları tüketirken kalori hesabı yapmayı unutmamak gerekir.

Salataları kalorisi yüksek soslarla tüketmek,

Kilo aldırmaz diye düşünerek korkusuzca yediğimiz salatalar, bazı durumlarda göründüğünden daha fazla kalori içerebilir. Sebebi ise salatayı tatlandırsın diye kullandığınız soslar. Sos hazırlarken içerdiği kaloriye dikkat etmek gerekir. Sos yerine peynir, avokado, kuru meyve kullanmak daha iyi olacaktır.

dizi_kilo2

Tv Dizileri de bir başka kilo sebebi,

Televizyonda dizi izlemek hemen hemen herkesin yaptığı ev faaliyetlerindendir.  Ancak dizileri ya da sevdiğiniz programları izlerken yanında atıştırmalık isteğine karşı gelmek zor olur. Bu durumlarda daha çok yoğurt ya da meyve tercih etmeniz durumu kurtarmanızda faydalı olabilir.