Sağlıklı, Pratik, Zayıf Hayat

Egzersizle Basenlerinizi Eritin

Muhtemelen sizin çevrenizdeki birçok kadının da en büyük derdi, istenmeyen basenlerdir. Güzel görünümü bozar, selülite neden olur, bu bütün kadınlar için bir huzursuzluk nedeni olabilir. Zayıflamak için her ne kadar yaptığımız diyetlere güvensek te, bu yeterli olmaz, bu sefer de sıkı bir görünüm istenir.

Bu yazımızda hem basenlerinizi eritip hem de sıkılaştırabileceğiniz bir kaç egzersiz hareketi tavsiyesinde bulunacağız. Günlük yapacağınız bu hareketler zayıflamanıza, fiziğinizi istediğiniz şekle getirmenize ve formunu korumanıza yardımcı olacak.

egzersiz11 – Öncelikle yere uzanın, kollarınızı vücudunuza paralel olarak yere uzatın,   başınız ve omzunuz yerde kalacak şekilde, ayak parmaklarınızın ucundan destek alarak,  kendinizi yukarı itin.  Daha sonra kendinizi topuklarınız yere değecek şekilde bırakın ve tekrar itin. 2-3 dakika yapmaya devam edin. Bu hareket sayesinde bacak kaslarınız kuvvetlenecektir.

 

 

 

 

 

 

15-minutes-to-trim-leg-toner_medium2-  Sandalyenin sırt dayama bölümü size dönük olacak şekilde konumlandırın. Ellerinizle sandalyeden destek alarak, parmak uçlarınızda dururken, dizinizi kırın daha sonra düz durumu geçin ve tekrar kırın, bu hareketi 2-3 dakika tekrarlayın.

 

 

 

 

 

 

egzersiz hareketleri33- Sandalyeniz 2. harekette bulunan konumla aynı şekilde olmalı, yine ellerinizle sandalyeden destek alın. Ayaklarınız bu sefer tam yere basar konumda olmalı, daha sonra sağ ve sol bacakları sırasıyla diğerini arkasına doğru kaldırın.

 

 

 

 

 

egzersiz10

egzersiz4

4- Bu sefer sandalyenizin otuma yeri size dönük olacak şekilde konumlandırın.  Yere 90 derece olacak şekilde eğilin, elinizle sandalyeden desktek alın. Sırasıyla bacaklarınızı geriye doğru 90 derece açı yapacak şekilde kaldırın.

egzersiz13

egzersiz5

5- Sandalyenin oturma yerine sırtını dönün, ellerinizle sandalyenin ucundan destek alarak, boşlukta oturuma pozizyonu alın, daha sonra ellerinizi boşa çıkarmadan, çömelin ve tekrar oturma pozizyonu alın.

egzesiz7

egzersiz8egzersiz9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6- Sandalyenin sırt kısmı sağınıza gelecek şekilde konumlandırın. Sağ eliniz sandalyede sabit kalacak şekildeyken, sol eliniz yere değecek kadar esneyin daha, sonra vücudunuzun üst kısmı yere 90 derece açık şekilde duracak konuma geldiğinde  1-2 saniye bekleyin, son olarak kolunuz havada kalacak şekilde geriye doğru esneyin. Aynı hareketi ters diğer kolunuzla da yapın