Sağlıklı, Pratik, Zayıf Hayat

Göbek Yağlarını Eritmenin 3 Yolu

Düzenli spor, egzersiz, dengeli ve doğru beslenme kilo vermenize yada kilonuzu istediğiniz sevide tutmanıza yardımcı olur. Bunları düzgün yaptığınızı düşündünüz halde bel çevresinde ki yağlardan kurtulamıyorsanız eksik ya da yanlış bir durum var demektir.

Size bel çevresindeki yağlardan kurtulmak için 3 öneri; ancak düzenli uygulamanız gerekir.

Gıdalarınızı Lifli olanlardan tercih edin. 

Öncelikle göbeğinizin şişmesine neyin olduğunu keşfedin. Bunun sebebi bazen yağ değildir. Sindirim sisteminde biriken hava olabilir. Bunun düzne sokmak için lifli gıdalar en iyi yöntemlerdendir. Ancak aşırya kaçarsanız, lifli gıdalarda gaz yaparak şişkinliğe sebep olabilir. Yaban Mersini yağ yakıcı özelliği ile uzmanların tavsiyesi olarak öne çıkıyor.  Salata ve yoğurtlarınıza yaban mersini ekleyebilirsiniz.

Kardiyo – İnterval Çalışması Yapın

Spor yaparken kardiyo çalışmalarını interval çalışma da ekleyin, İnterval yani aralıklı çalıma. Yaptığınız spor türüne göre örneğin koşma ;60-80 saniye maksimum sevide koşma yaptıktan sonra ara verin, dinlenin ve bunu 4-5 sefer tekrarlayın. Yapabileceklerinize diğer örnekler merdiven çıkma, yüzme, tempolu yürüme, bisiklet sürme

 

Zayıflama TavsiyesiVücüdu kuvvetlendirecek egzersizler yapın.

Sadece mekik hareketi ile yetinmeyin, mekik sadece karın kaslarını güçlendirir.  Çeşitli şınav hareketleri ve vücudun orta kısmı güçlendirecek harekler üzerinde yoğunlaşın. Dayanıklılığınızın artmasını sağlayacak ve duruşunuzun düzgün olmasını yardım edecektir.