Hızlı Kilo Almanın 10 Yolu

1) Nasıl Kilo Alırım: İnsanlar çeşitli nedenlerden dolayı zayıf olabilir
Eksik beslenme alışkanlıkları, öğünler arası uzun zaman araları, kötü yemek seçimleri, tam gıda alımı sağlanmadan yapılan fiziksel aktivitelerin enerjinizi azalması, zayıf olmanın başlıca sebepleridir.

2) Nasıl Kilo Alırım: Sağlıklı Kilo Alma
Zayıfım, kilo alamıyorum gibi cümleler kuran insanlara kademeli olarak kilo almaları tavsiye edilir. Günlük 520 kalori almak vücüdunuzda haftada 0.5kg ağırlık sağlar.

3) Nasıl Kilo Alırım: Egzersiz yaparak
Zayıf insanların sadece karnının büyümemesi için fazla yememeye dikkat etmesi zorunludur. Ne kadar zayıf olduğunuz, kaç yaşında olduğunuz önemi yoktur. Fazla yemeye meraklı olursanız çirkin bir göbeğiniz olur. Bunu engellemek için tonlu bir gövdeye sahip olmaya çalışmalısınız. Bunlar içinse egzersiz şart.

4) Nasıl Kilo Alırım: Yağsız Kitle için Ağırlıklı çalışmalar
Bunu zaten anlamıyorsanız, yağsız bir vücut için bazı ağır işleri yapmanız zorunludur. Sizin rutinleriniz büyük ağırlıklar olmalıdır:
Squats, deadliftts, presses (bench ve overhead), pull ups, rows, dips, snatch, power cleans, clean and jerks.

5) Nasıl Kilo Alırım: Yeni başlayanlar için egzersiz
Squat  6×6

Pull-ups
5x

Overhead
Press 7×7

6) Nasıl Kilo Alırım: Sağlıklı Diyet
Besin takviyesi alın, fakat dengeli bir diyet daha zorunludur. Doyurucu miktarda protein, karbonhidrat ve yağ depolamalısınız. Protein kas yapmanın kilit noktasıdır ve kilo almanıza yardım eder.

7) Nasıl Kilo Alırım: Sağlıklı bir kalp ve kilo aldıran diyet
Diyetinize fıstık ve leblebiyi takviye edin. Bunlar sizin abur cuburunuz olmalı ve akşamları tüketin. Bunlar kalp hastalıkları riskini engellemenize yardımcı olur. Başka aparatifler ise kepekli ya da çok tahıllı ekmekle fıstık ezmesi olmaya uygundur.

8) Nasıl Kilo Alırım: Sıvı alımını çoğaltın
Eğer kilo almak istiyorsanız, kendi iştahınızı kendiniz inşa edin. Akşam
yemeğinden önce ufak bir bardak şarap size gıda yardımcısı olacaktır. Ek olarak yemeklerden önce ve yemek aralarında su içmeyi unutmayın, iştahınızı berbat etmeyi kimse istemez.

9) Nasıl Kilo Alırım: Az yemek yemelisiniz
Öğünler arası yemek yemeyi bırakın. Bazıları günde 4-6 kez öğünler arası yemek yiyin der ama siz aldırış etmeyin. Yemeklerde patates gibi nişastalı ve bol kalorili besinleri tercih edin. Unutmayalım, fazla yemek sağlığınıza zarar verir.

10) Nasıl Kilo Alırım: Doğru yolu şımartmak
Genelikle zaman iyi niyetli kişiler size kilo almanıza yardım etmek için için kek, pasta, tatlı ve diğer şekerli yemeklerin sizlere kilo almanız konusunda yardımcı olacağını konuşur. Normalde bu strateji bazıları için güzel çalışır, diğerleri içinse sadece yağ yapacak ve kilolu olmaya başlarsınız.