Sağlıklı, Pratik, Zayıf Hayat

KARPUZ DİYETİ – 7 GÜNDE 5 KİLO VERMEK MÜMKÜN MÜ?

Yaz aylarının vazgeçilmez popüler diyetlerinden olan ve hızlı zayıflattığı iddia edildiğinden çok tercih edilen karpuz diyetinin nasıl yapılacağını anlatıyoruz. Karpuz diyeti ile haftada 2-4 kilo vermek mümkündür.

Peki Karpuz Diyeti Nasıl Yapılır? Karpuz Diyeti Sağlık Mı?

 

Meyve severler için oldukça zevkli olacak olan bu diyete başlamaya karar verdiğinizde aynı zamanda ciddi miktarda su tüketmekmiş olacaksınız.

Her gün Kahvaltı ve ara öğünlerde 1 dilim karpuz ve yanında yağsız peynir tüketilir. Öğle ve Akşam öğünlerinde ise protein almamız gerekir. Gerekli olan proteini sağlayabilmek için ise ızgara tavuk, ızgara balık tüketebilirsiniz.

Karpuz_Diyeti

Karpuz diyeti yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

Şeker, böbrek kalp damar hastaları ve hamileler, emzirenler için tehlikedir. Ayrıca diyetin hedefi günlük kalori alımı oldukça düşürmek olduğundan, diyet bırakıldığında verdiğiniz kadar hızlı kilo alma ihtimali de var.

Diyeti yaptıktan 1 hafta sonra vücuttaki yağ oranı kontrol edilmedir. Yağ kaybı olmamış ise kas oranınızın düşmesinden dolayı kilo kaybetmiş olabilirsiniz.

Kısaca karpuz diyeti çok sağlıklı gözükmüyor. Bir diyetisyenden yardım alarak, size özel hazırlanış bir diyete başlamayı düşünmelisiniz.