Kilo Almadan Yaşamak İçin Gerekli Öğütler

Fazla kilolardan kurtulmak için diyet, spor yapıyor, ilaç kullanıyor. Bir çok zahmete giriyor.  Sonrasında ise çabucak verilen kilolar yeniden alınıyor. İşte bu yeniden kilo almayı önlemek için, sürekli kilo kontrolü yapmak ve bunu yaşam tarzı haline getirmek gerekir.  Eski alışkanlıklarımız bu yönde değişirse sağlıklı beslenme adına büyük bir adım atmış ayrıca verdiğimiz kilolara kalıcı veda etmiş oluruz.

İşte bu konu hakkındaki tavsiyelerimiz;

Sabahları uyandığınızda mutlaka su için, suya limon karıştırabilirsiniz. Metabolizmanızı hızlandırır. Ayrıca gün içinde yoğurt ve beyaz peynir tüketebilirsiniz.  Kahvaltılarınızı diyet uzmanlarının tavsiye ettiği şekilde kepek ekmeği, meyve suyu, bir parça peynir, yoğurt ve şekersiz çay kahve ile yapabilirsiniz.

Öğlen yemeğinden 1-2 saat önce başlayan açlığınızı bastırmak için birkaç tane fındık, kuru meyve ( üzüm, kayısı, incir) yiyebilirsiniz.

Her gün gazsız maden suyu ve yeşil çay tüketmeye özen gösterin, kızartmalar uzak durun, tam tahılı yiyecekler tüketin. Pirinç pilavı yerine bulgur pilavı tercih edin. Bunların yanında sebze ve balık yemekleri de yiyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Beyaz et tüketmeye özen gösterin, tükettiğiniz ekmeklerin tam tahıllı olmasına özen gösterin. Tatlılarını düşük kalorili olanlardan seçin hoşaf, meyve salatası olabilir. Abur cuburdan mutlaka uzak durun, gözünüze küçük gelen atıştırmalıklar bir öğlen yemeği değerinde olabilir.

Yağ sadece az miktarda sabah kahvaltı da tüketilebilir, Çay ve kahve tüketiminde ise herhangi bir sıkıntı yok, kafein yağ yakıcı bir maddedir. Şekersiz ve sütsüz olarak tüketin.

Bir tabak güzel yemeğe hayır demeyi  öğrenin ve iradenize sahip çıkmaya çalışın , alkolden uzak durun.

Kendi kendinize yiyecekler hakkında kalori sorgulaması yapın ve tüketip tüketmemeye öyle karar verin. 100
gram krakerde kaç kalori vardır?’ ve ‘100 gram ette ne kadar kalori vardır?’ Kola’ nı 100 gramında 450, mayonezin 100 gramında 765, sucuğun 100 grramında ise 450 kalori vardır.

Kilo kontrolünde başarılar

www.incebel.net