Sağlıklı, Pratik, Zayıf Hayat

Muz kabuğu nelere faydalıdır?

Dişlerinizi beyazlatır
Tamamen olgunlaşmış bir muzun kabuğunun beyaz tarafıyla dişlerinizi iyice ovalayın, daha sonra dişlerinizin tamamen muz ile kaplı olduğunu gördükten sonra on dakika kadar bekleyin.
On dakika bekledikten sonra diş fırçanızla dişlerinizi 2-3 dakika kadar fırçalayın ve bunu 2 hafta boyunca düzenli olarak yapın.

Ayakkabılarınızı parlatabilirsiniz

Muz potasyum içeren bir meyvedir, muz kabuğunun beyaz tarafıyla ayakkabınızı bir güzel cilalayın.

Sivilcelerden kurtarır
Muz kabuğunun beyaz tarafıyla her akşam yüzünüzü ovun daha sonrasında ise sabah kadar bekleyin sabahları ise su ile durulayın ve bu işlemi aknelerden kurtulana kadar devam ettirin.

Kırışıklıkları önler ve baş ağrılarını yok eder
Akneler için önerdiğimiz şekilde ki gibi, dudakların üzeri ve ense bölgesi gibi kırışıklıklara yatkın bölgelere masaj yaparak muz kabuğunun sıkılaştırıcı etkisinden faydalananın. Baş ağrılarınız için ise başınızın üzerine koyduğunuz muz kabuğu ile bir süre uzanın.

Siğillerinizi tedavi eder
Olgun bir muzun kabuğunu kullanarak siğili dairesel hareketlerle güzelce ovun. Küçük bir parça muz kabuğunu siğilin üzerine bantlayın ve geceyi bu şekilde geçirin. Sabah muz kabuğunu çıkarın ve siğilli bölgeyi güzelce durulayın. Bu işleme siğil yok olana dek günlük olarak devam edin.

Yanık acılarınızı dindirie ve kaşıntılarınızdan kurtarır

Yanık bölgeyi soğuk su ile iyice yıkadıktan sonra muz kabuğunun etli tarafını kullanarak yanığı sakinleştirin ve tedavi edin. Sivrisinek ve karınca ısırıkları için de kaşınan bölgeyi muz kabuğu ile ovmak harika bir çözümdür.