Uyumak zayıflatır mı?

Çok fazla uyumanın zayıflattığını biliyor muydunuz? Uzman doktorlara göre uykuda geçirilen zamanın kilomuzla ilişkisi olduğunu söylediler. istatistiklere göre günde 10 saat ve fazlasını uyuyan insanların diğer insanlara göre fazla kilolu olma riskinin yüzde 10 civarında olduğunu söylüyorlar.

İyi bir diyet için sadece uykunun yeterli olmadığını da bilmeniz gerekiyor.

Eğer gününüzün üçte birinden fazlasını uykuyla geçirirseniz bu sizin öğünlerinizin dengesini bozar ve zamanla düzensiz öğünler ile beslenmeye başlarsınız. Düzensiz öğünler insanlarda yağ oranında artmasına sebebiyet verir bu da zayıf bir vücutta oluşan yağların görsel açıdan kötülüğünü düşünseniz ne demek istediğimizi anlarsınız.

Uykuyla zayıflamak için düzenli olarak öğünlerinizi aksatmadan ve günde 15 dakika kadar sporla bunun mümkün olacağını bilmelisiniz.

Unutmayalım ki sadece uyuyarak kilo vermekten daha çok kilo almaya engel olursunuz yani uyuyarak kilo alma riskinizi bir nebze de olsa azaltabilirsiniz. Sağlıklı bir şekilde egzersiz ve kalite bir diyet programı oluşturursanız ve uykuyu seviyorsanız kilo alma riskinizi azaltabilirsiniz.