Zayıflatan 5 öneri

Daha fazla hareket edin: Uzman doktorlar obezitenin başlangıcında en büyük etkenlerden birisi olarak hareketsiz yaşamı seçen bireylerden şikâyetçi. Tükettiklerimize dikkat ederken aynı zaman da hareketli bir yaşamı da tercih etmeliyiz.

Hazır gıdaları kontrollü tüketin: Hazır gıdalar da tüketen birçok ürünün ne olduğunu bilemiyoruz bile. Bu ürünlerin fazla kullanılması sonucunda obezite hastalığı sık rastlanmaktadır. Ne kadar çok doğal ürünler tüketirsek bizim için o kadar faydalı olur.

İlginizi Çekebilir

Gazlı içecekleri tüketmeyin: Araştırmalar başta çocuklarda etkili üzere bireylerde şişmanlıkla gazlı içecek içilmesinin arasında kuvvetli bir bağ olduğunu ortaya koyuyor. Gazlı içeceklerin şekerli olmaları, vücutta normalden daha fazla insülin salgılanmasına sebeptir. Bu durumda karın etrafında yağlanmalarla sonuçlanmaktadır.

Glikoz/ Fruktoz şurubundan uzak durmalısınız: Araştırmalar, glikoz ve fruktoz şurubunun kişide tokluk hissini engellemeye yönelik ve devamlı yeme ihtiyacı uyandırdığını ortaya koymuştur.

Sık sık ama az yiyin: Uzman doktorlar belli saat aralıklarla az miktarda yemek tüketilmesinin daha sağlıklı ve kilo vermeye etki edeceğini söylüyor. Günde 3 öğün yerine aç kaldıkça fakat karnınızı dolduracak şekilde yemek yerine hafif şeyleri tercih etmenizi ve az yemek yenilmesini öneriyor.